Intuice

16. července 2010 v 10:08 | Barča |  Jak se nestat obětí trestného činu
Všem, kteří se v rámci vlastního bezpečí či jen tak ze zájmu rozhodli přečíst tento článek, bych doporučila knihu Dar strachu od Gavina de Beckera, z které jsem vycházela. Dá vám několik rad k nezaplacení, jak přežít v dnešním světě.

Jako nejdůležitější prvek, který máme všichni v sobě, považuje autor intuici. Každý z nás denně předvídá chování jiných lidí, aniž by to tušil. Stojíte-li na přechodu pro chodce, předvídáte, zda řidič, jedoucí v malém černém autě malou rychlostí zastaví a nechá vás v klidu přejít. Děláte to každý den a ani nevíte, že to, co vám to umožňuje, je vaše intuice.Intuice je také přítomna v době nebezpečí a to ještě předtím, než si ho vy sami vůbec všimnete. Bije na poplach, ale vy ji často přehlížíte. Varuje vás před lidmi, kteří jsou pro vás jistým rizikem. Jak tedy poznat, že k nám intuice promlouvá?

Pamatujete, když na vás někdo promluvil a vám v hlavě okamžitě vyvstanuly váhavé myšlenky? Nebo když jste cítili, že dotyčné osobě nemáte věřit?

Pokusím se vám vrámci této rubriky, nazvané příznačně "Jak se nestát obětí trestného činu" osvětlit základní signály, které nám vysílá naše intuice a zároveň základní signály, které vysílá váš nepřítel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama