Drogy a já

23. června 2010 v 21:11 | Barča |  Drogová závislost
Ráda bych poděkovala Janě (Labanda) za její ochotu odpovídat na naše otázky. Přijmi tímto, prosím, náš veliký dík.

1) Kdy a proč jste se poprvé rozhodla vzít si drogu?


Muže si někdo myslet, že to je výmluva, bo dokonce ospravedlnování se, ale donutil mě bývalí přítel. Mám na to i svědky a to jeho strejdu s přítelkyní, kteří také brali drogy. Ale s ním jsem to měla asi jen 4x a byl to nemocný člověk, protože málem zůstal v psychoze a bezdůvodně mě bil a viděl až abstraktní věci. Viz článek tu: http://labandasjana.blog.cz/1005/pravda-ale-litost-neceka-nikdo Ale pravda je, že jsem po rozchodu s tím skončila, ale jen na měsíc, pak jsem začala jen příležitostně díky němu jsem měla kontakty a začala jsem kvůli váze, nedošlo mi, že jsem zhubla kvůli psychickému týrání a né díky droze, vždyť jsem jí ani neměla tak často. Takže hloupé důvody, někdo začne kvůli problémům, nebo zařazení se do skupiny.


2)Jaké byly Vaše pocity po požití drogy?


 Nijaké, abych pravdu řekla, kolikrát, jsem si myslela, že jsem v naprostém pořádku a nebyla jsem, alespoň pro okolí ne. Ale nijak zvláštní pocity to nebyly, spíš mnaopak takzvané dojezdy, po požití drogy byly hrozné až šílené pocity a stavy, abych pravdu řekla. Ale po pravdě drogy působí, jako afrodisiakum a proto mě to i začalo bavit, chtěla jsem prožívat to co jsem prožívala s partnerem v milostných věcí, jako po požití drog, ale ty chvilky nestojí uza to co drogy dokáží!

 3)Jak často a jak dlouho jste drogy užívala?


Asi tak 3 roky a skoro denně, protože příležitostné užívání, se změnilo záhy na denní potřebu. :-( 4).Omezovala droga nějakým způsobem Váš život? Ani neomezovala, jak se to vezme, ale vzalo mi tatínka, práci a málem i přátelé :-(

5)Kdy a proč jste se rozhodla přestat?


Tak je to něco přes rok asi rok a půl a přestala jsem jen díky tomu, že maminka onemocněla vážnou a smrtelnou nemocí :-( asi je to tím také ovlivněno, že po tatínkově nemoci se rozkouřila a během 3let se jí projevila rakovina plic a bohužel umírá :-( už jí má v posledním stádiu a znova metastázuje, jen má o několik metastáz v hlavě bohužel víc a trpí bolestmi :-( můžu říct, že mi drogy vzaly a berou to nejcennější a nejlepší v mém životě, kdy jsem co měla. A nechtěla jsem mamince přitěžovat starostma o mě, nebo přišla doby, kdy mi ráno oznámila :"Tys včera fetovala!" Najednou to poznala pouhým okem a věděla přesně, že to bylo den před tím, takže to mě donutilo přestat. Mou dobrou kamarádku zase donutilo přestat těhotenství, což je také úžasné a moc jí za to chválím, nebo přestat ze dne na den je opravdu obtíž.

 6) Jak jste se zbavovala návyku na drogu?


No ono po pravdě je to moc těžké, takže já si začqala pomalu snižovat dávky a omezovat to a pracuju v Německu, což také pomohlo, přes hranice jsem se bála cokoliv vozit sebou do práce a tak mi to tak trochu pomohlo. Nemůžu říct, že jsem se závyslosti zbavila, ráda bych, ale s drogama je to stejné jako s alkoholem a tak buď někdo přestane na pořád, bo si zase někdy dá a bude dost silný jen tak po spestření a nespadne do toho, ale to se stává málokdy a nebo zase ochutná, neodolá a je tam zpátky :-( Takže každý potřebuje pak dost síly na to aby přestal.

7) Jak se cítíte dnes? Co byste vzkázala ostatním?


 Necítím se moc dobře, protože to není úplně tak za mnou a nevím, jak zvládnu situaci s maminkou ale drogy nechci znovu potřebovat, je lepší pocit, nebýt na ničem ani na někom závyslí ;-) A vzkážu všem jen to, že ani kvůli partě a problému (nebo ty se nevyřeší, ale člověk jen zapomene oddálí jejich řešení a pak je problém větší a je jich víc, nakupí se), nezačínejte s drogou, není to nic in a v ničem o to lepší nebudete, spíš naopak, lidé kolem, se na vás budou dívat přes prsty a oslovení fet´áku se jen tak nezbavíte. A ti co v tom už lítaj, hodně síly a vůle, aby s tím přestali. A já jsem pro legalizaci, když už jsou ať má stát za ně daně a vsadim se jak se zlegalizují, přestane to být in a bude to tak všední, že mladý to ani lákat nebude (zakázané ovoce nejvíce chutná;-))

Děkujeme a věříme, že tento článek pomůže spoustě mladých lidí udělat si ten správný obrázek o drogách.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 14. července 2010 v 12:59 | Reagovat

Byla jsem překvapená z odpovědi na otázku, jaké byly vaše pocity po požití drogy. Nijaké. Tak proč se k těm nijakým pocitům vracet?
Labanda je odvážná holka, že se s námi podělila o své zážitky z drogou. Nemá to v životě lehké a teď ještě přichází o maminku. Myslím na maminku a Labandě držím palce, aby vydržela.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama