Září 2009

Diskuze

15. září 2009 v 18:44 | Barča |  Mám problém
Pro všechny, kteří by si se mnou chtěli popovídat o svých problémech a strastech, je tu možnost přes ICQ a to předběžně:

V PÁTEK 18. 9. 2009
OD 18.30 HOD. DO ZHRUBA 19.00 HOD.

Icq číslo: 573 018 725

V případě jakékoli změny vám dám vědět, jinak přijďte a můžeme si popovídat, případně mi můžete napsat (přes email www.pomozmedetem@seznam.cz, nebo přes vzkaz) a domluvíme se na vám vyhovující hodinu.

Pokud to v pátek nestihnete, nezoufejte, buď mi napiště, nebo vyčkejte, tato "diskuze" se bude konat častěji.

Hezký den a budu se těšit, B.

Nová máma, ano či ne?

13. září 2009 v 17:30 | Barča |  Problémy doma
Protože mi jedna slečna, Terezka, poslala vzkaz, ale nenechala na sebe kontakt, chtěla bych ji tímto způsobem vzkázat mou reakci:

Milá Terezko,

Chápu, že přijimout do svého života novou osobu, jakou je nová máma, je velká změna, silně ovlivňující dosavadní život. To že se svou novou mámou nevycházíš, je mi líto, ale rozhodně nevěšej hlavu. Někteří lidé si padnou do oka hned, jiní si na sebe musí tzv. "zvyknout". To že ji nechceš respektovat, je nejspíš jakýsi tvůj vnitřní odboj, protože je to někdo cizí, ale zároveň někdo, kdo ti má být velmi nablízku a zaujmou nelehkou úlohu v tvém životě. Rozhodně se kvůli tomu neobviňuj. Spíš bych ti doporučila si s tvou novou mámou promluvit, abyste si vyjasnili, co jedna od druhé čekáte. Možná že obě zjistíte, že máte společného víc, než jste si myslely. A pokud je tvá nová máma hodná, má ráda tvého otce a snaží se mít ráda i tebe, pak si myslím, že to za zkoušku stojí. Kdyby sis chtěla popovídat a rozebrat tvůj problém podrobněji, stačí příště uvést třeba e-mail nebo ICQ a můžeme to probrat ne oficiálně, ale soukromě. Zároveň se ti chci omluvit, že jsem to uveřejnila, ale bez tvého kontaktu jsem ti neměla jak poradit.

Přeji hodně zdaru v řešení tvých problémů a neboj se zase ozvat.
Barča

„Šprtko!“- I to bolí…

10. září 2009 v 19:55 | Barča |  Šikana
Tento článeček mi zaslala velice ochotná slečna, která by se s vámi ráda podělila se svým problémem a jeho řešením. Doufám, že vám bude inspirací. Pokud i vy máte radu pro ostatní, neváhejte a zašlete mi ji na pomozmedetem@seznam.cz a bude zveřejněna. Přestože váš problém je již za vodou (a za vámi), myslete na ty, kteří ještě takové štěstí neměli.

"Šprtko!"- I to bolí…
Ráda bych se s ostatními podělila o svou zkušenost. Možná se nejedná o příliš závažnou formu šikany, ale člověku to dokáže ublížit stejně…

VY a STRACH 4

9. září 2009 v 17:42 | Barča |  Co vyjadřují slova
9.9.2009
zaslal: Alex X

Strach

Už jste někdy měli takový strach, že jste se obávali ráno vstát z postele?
Už jste někdy měli takový strach, že jste se nemohli podívat blízkým do očí?
Už jste někdy měli takový strach, že jste se do očí nemohli podívat sami sobě?
Už jste někdy měli takový strach, že jste se neodvážili říct si o pomoc?

Pokud ano, pak sami dobře víte, co je strach.