Srpen 2009

Ukázka řešení problémů

24. srpna 2009 v 19:41 | Barča |  Mám problém
Zde bych vám chtěla ukázat, jak tady řešíme problémy.
Jedna dívenka mi zaslala e-mail se svým problémem a já ji odpověděla. Problém je vyřešen, popovídala si s psycholožkou a vše se vyjasnilo. Čtěte:

VÝZVA!!!

24. srpna 2009 v 15:55 | Barča |  Co vyjadřují slova
Vyzívám návštěvníky našich stránek, aby se zapojili do našeho programu "Co vyjadřují slova" a pokusili se vyjádřit slovy nebo malbou téma: STRACH

Pro inspiraci zde máte již tři zaslané texty, více informací naleznete v rubrice Co vyjadřují slova, článek Jak vypadá strach.

Děkujeme za ochotu a snahu pomáhat druhým.

Barča

Anketa

24. srpna 2009 v 15:44 | Barča
Zapojte se do naší statistiky a odpovězte na anketu:

Zobrazí se, když kliknete na titulek článku "Anketa"

VY a STRACH 3

24. srpna 2009 v 12:36 | Barča |  Co vyjadřují slova
24. srpna 2009
zaslala: Haloos_Lady

Ahoj, volám sa Haloos_Lady. To je moja prezívka, nejdem uvádzať meno ani nič podobné. Mám 13 rokov ale za tých 13 rokov som si toho kopu užila. Môj otec bol hrozný. Keď som nechcela ísť do škôlky alebo do školy zbil ma vybíjaným opaskom. Ja som sa ho potom bála. Nedávno sa stalo niečo hrozné. Začal vyhadzovať riady a ničil veci v dome a tak som zavolala policajtov. Odvtedy bol na mňa taký naštvaný, že som sa bála doma prespať a išla som spávať ku starkej. Neskôr začal po mamine strašne húkať a zo strachu pred ním sme sa odsťahovali ku starkej. Našťastie boli ešte prázky a môj oco sa dohodol s maminou, že nech ho mamina vyplatí a on odíde. Tak sa aj stalo a teraz konečne sme samé a bez strachu.

Haloos_Lady

VY a STRACH 2

23. srpna 2009 v 20:44 | Barča |  Co vyjadřují slova
23. srpna 2009
příspěvek zaslala: Rosa


Když cítím nekonečnou úzkost,
svazující můj dech,
když chvěji se a chci říct: Dost-
křičím, nikdo však na doslech...

Když cítím bolest v srdci,
volám o pomoc.
Mám strach a proto i když chci,
neumím říct: Dost!

Věčně uzavřená v sobě,
své problémy ukrývám,
nesvěřím se tobě,
ve svém trápení se užírám.

Chci utéct pryč, však nemohu,
ta bolest je příliš těžká,
proč neslýchám: Já ti pomohu?
Odpověď není lehká.

Tak to je strach...

VY a STRACH

23. srpna 2009 v 19:27 | Barča |  Co vyjadřují slova
Vaše příspěvky na téma STRACH:

23. srpna 2009
zaslal: gabrlecz

Strach? To jsou moje děti, na které se nedokáži vynadívat, když spí.Strach je, když miluji až to bolí.Strach je, když jdete do neznáma,ale je důležité to,jakými lidmi se obklopíte.Já mám štěstí, že mám ty nejlepší přátele, které můžu mít, ale mám strach, že o ně mohu jakkoliv přijít.Nebojte se strachu, je přirozený a čím větší budete mít odvahu jít životem,tím menší budete mít pocit STRACHU.Jen vás nikdy neopustí...


Jak vypadá strach...?

23. srpna 2009 v 12:17 | Barča |  Co vyjadřují slova
Tuší z Vás někdo, jak vypadá strach? Pokuste se ho vyjádřit slovy nebo malbou.

Pravidla jsou jednoduchá: Libovolná technika, která nám přiblíží strach

Zapojte se všichni, ať už ti, kteří díky svému dílu mají možnost vysvětlit své problémy, nebo ti, kteří chtějí pomocí svého umění ukázat světu, jak termín STRACH chápou a cítí.

Všechny příspěvky budou zveřejněny! Stačí poslat své dílo na pomozmedetem@seznam.cz a připsat k němu své jméno či pseudonym.

Pomocí ankety vybereme nejlepší příspěvek. Cena sice nebude hodnotná, (protože nebudeme zveřejňovat celá jména a adresy), ale nejlépe ohodnocenému dílu bude e-mailem poslán diplom a děkovný dopis.

Datum konce zasílání příspěvků není předem určen.

Proč se svěřovat?

23. srpna 2009 v 12:04 | Barča |  Mám problém
Určitě první z mnoha otázek, která Vás napadne, je proč se svěřovat někomu o kom absolutně nic nevíte a takovou neosobní cestou. Ale to je právě to, o co chi usilovat. Každý z Vás má někoho kolem sebe, komu by se svěřil: Blízkou osobu, kamaráda, psychologa... Ale jsou i tací, co se nesvěří, bojí se, stydí se... Nezmohu slíbit, že Vám pomohu, ale vynasnažím se, abych Vám poradila, jak situaci zvládnout.