Následky týrání

12. října 2008 v 18:17 | Barča |  Týrání

Následky u týraných dětí


Týrané děti nejsou zpravidla schopny na jednání svých rodičů upozornit a přivolat si pomoc - nejen pro svůj útlý věk nebo strach z následků "žalování" na rodiče, na kterých jsou existenčně a často i citově závislí, ale i proto, že takové jednání považují většinou za normální, protože jiné nezažily

. Pro děti je totiž velmi obtížné si připustit, že jejich rodiče je nemají rádi, že jsou jim lhostejné nebo dokonce na obtíž. Mnohem snesitelnější je představa, že rodiče se tak chovají proto, že ony jsou zlobivé a špatné a nic jiného si nezaslouží.

Kromě zjevných zranění (podlitin, otoků, jizev, zlomenin, vytrhaných vlasů a popálenin atd.) můžeme týrané dítě poznat podle jeho projevů ( nadměrná ustrašenost a lekavost, smutek a deprese, agresivita vůči okolí a někdy i proti sobě samému, poruchy chování - lhaní, zatajování špatných známek a poznámek, krádeže jídla.) Týrané děti bývají často podvyživené, bledé, slabého vzrůstu, celkově špatně prospívající, nezřídka i v důsledku záměrného odpírání stravy. Někdy jsou nápadné i svým ubohým oblečením a zanedbanou hygienou. Podezření z týrání může nasvědčovat i častý a dlouhodobý pláč dítěte.

Zdroje: www.tyran.ic.cz (Tímto děkuji autorovi za ofocení článků)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama